Dôležité dni pre akciový trh v USA

Hlavné americké akciové indexy zatiaľ rýchlo rastú od tohtoročných miním ale k maximám majú stále ďaleko. Posledné dni však dokázali prekonať dôležité rezistentné úrovne a navyše prichádzajú zaujímavé fundamentálne správy, ktoré môžu ovplyvniť obchodovanie na akciových trhoch.

Shutdown

Nedávno sme boli svedkami najdlhšieho čiastočného government shudownu v USA a čoskoro sa to môže zopakovať. Stále prebiehajú rokovania medzi demokratmi a republikánmi ohľadom dohody o financovaní a žiadna dohoda nie je platná pokiaľ ju nepodpíše Donald Trump. Ako sme už v jeho prípade zvyknutí, tak keď chce aby boli veci tak ako si to on predstavuje, dokáže byť neskutočne tvrdohlavý.

Najnovšie informácie hovoria o tom, že prezident podpíše zákon a zabráni shutdownu. Na druhej strane je nespokojný s 1,4 mld. USD na stavbu múru a zvyšné peniaze plánuje získať vyhlásením stavu núdze, o čom sa bude určite ešte veľa hovoriť.

V prípade shutdownu by sme sa zase vrátili do stavu, kde vyše 800 000 ľudí vo federálnych úradoch nebude chodiť do práce, čo určite bude mať efekt na ekonomiku. Ako bude silný. To však je už iná otázka. Jedna vec je opakovaný výpadok príjmov veľkej skupiny ľudí a druhá vec je tá, že to môže spôsobiť organizačný chaos v celej krajine, ktorý začína u firiem dodávajúcich služby alebo tovar štátu.

Tieto firmy zase spolupracujú s inými firmami a tie môžu začať rozmýšľať, či im budú mať z čoho uhradiť faktúry keď majú výpadky v príjmoch. Pokiaľ sa neuzavrie téma financovania federálnych úradov a shutdown bude na dlhšie obdobie ako naposledy, tak to to môže zvýšiť opatrnosť pri firemných investíciách, alebo otváraní nových pracovných miest.

Rast USD a 10Y T-Note

Dolár v posledných dňoch posilnil voči euru až pod 1,13 a dostal sa na čísla z novembra. Zatiaľ však neprekonal jesenné minimum. Po miernom náraste počas predchádzajúcich dní vo štvrtok večer klesá výnos na 10Y T-Notes takmer 2%, čo môže značiť celkovo presun peňazí z akciového trhu na dlhopisový.

Samotný dolár a americké vládne dlhopisy sú už dlho označované za bezpečný prístav keď sa akciovému trhu nedarí a ich rast môže byť vnímaný ako nárast nedôvery v ekonomiku.

Maloobchodné tržby v USA

Tie veľmi prekvapili a v decembri napriek odhadovanému rastu o 0,2% klesli až o 1,2% a to je najväčší pokles od septembra 2009. Obchodníci na Wall Street to berú vážne a JP Morgan už oficiálne znížil odhad rastu HDP z 2.6% na 2% ale trh to zatiaľ nestihlo výraznejšie ovplyvniť. Netreba zabúdať, že podobné správy sa ozývajú stále častejšie ako aj nedávno z Nemecka, kde znížili výhľad z 1.8% až na 1%.

Amazon HQ New York

Amazon náhle oznámil, že nepostaví svoju NY centrálu a plánované pracovné pozície sa presunú do iných miest. Nie je žiadnym tajomstvom, že v tomto meste veľmi silní demokrati koketujú stále viac extrémne ľavicovými myšlienkami a podľa vyjadrenia Amazonu je dôvodom aj politika.

Demokrati nie sú spokojní so mzdami u veľkých zamestnávateľov ako Amazon alebo Walmart a v minulosti sa im už vyhrážali návrhmi zákonov ako napríklad neúspešný kandidát na prezidenta Bernie Sanders. Dievča z jeho prezidentskej kampane, dnes už oveľa viac známa Alexandria Ocasio-Cortez, na Twitteri oslavuje rozhodnutie Amazonu neotvoriť centrálu v NY, čím mesto príde o tisícky nových pracovných miest a pritom sedí v kongrese za New Yorkský okrsok. To všetko napriek 70% podpore Amazonu medzi obyvateľmi.

Nemusí všetko súvisieť len s politikou a ale aj s možnosťou, že si firma znova spočítala či potrebuje zamestnať 25 000 ľudí a stavať nové budovy. Každopádne znepokojujúce ako politici s rastúcou popularitou, ktorí sa prezentujú ako sociálni demokrati, oslavujú neotvorenie toľkých pracovných miest a reálne vďaka nim budú mať domáci ťažšie sa zamestnať. To môže mať do budúcna veľmi negatívny vplyv na podnikateľské prostredie v USA.

Airbus A380

Výroba tohto legendárneho stroja prezývaného aj superjumbo po okresaní väčšej objednávky od Emirates s najväčšou pravdepodobnosťou po dodaní všetkých objednaných kusov v roku 2021 definitívne skončí. Aerolínie namiesto nich chcú menšie modely A350 a A330neo a očividne už nie je taký veľký záujem o lietadlá takých veľkých rozmerov ako je A380 a menšie modernejšie modely majú výrazne lepšiu spotrebu na pasažiera, pričom môžu pristávať aj na letiskách s kratšou pristávacou dráhou.

Doprava bola vždy lakmusovým papierikom ekonomiky a to, že už nie je dostatočný záujem o obrie lietadlá nemusí znamenať, že klesá záujem o dopravu. Je to však minimálne znamením, že letecký business sa mení. Aerolínie sa snažia čo najviac systémovo šetriť a prevádzka A380 je jednoducho na mnohých trasách zbytočná a príliš drahá.

Aj keď je Airbus európska firma a hovoríme o americkom akciovom trhu, tak je to dobrou ukážkou, že firmy si nemôžu dovoliť rozhadzovať toľko peňazí ako nedávno a pomaly začínajú rozmýšľať na čom by mohli ušetriť a to môže byť náznakom blížiacej sa ekonomickej recesie.

Rozhodne nás čaká zaujímavé obdobie na akciových trhoch, ktoré sa pravdepodobne budú snažiť o tlak na súčasné historické maximá. Vzhľadom na holubičí Fed by sa im to mohlo v najbližších dňoch aj podariť.

Štítky:

Tieto správy, komentáre a analýzy slúžia výhradne ako nástroj na vzdelávanie a nemožno ich považovať za investičné rady. Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. 

Komentáre