Loonie rastie po dátach z trhu práce

Sentiment na trhu však zostáva negatívny

Kanadský dolár bol v piatok nakupovaný a obchodoval sa v zisku cca 0.35% voči zelenej bankovke, pričom USDCAD pár sa pohyboval okolo 1.3270 počas Americkej seansy.

Tvorba nových pracovných miest v Kanade prekonala všetky odhady a vyšla na 66,800 za mesiac január, pričom trh očakával iba 8,000 nových pracovných miest. Decembrové číslo zostalo na 9,300. Miera nezamestnanosti si však pohoršila a poskočila z 5.6% na 5.8%. Videli sme aj slušný nárast miezd z 1.5% na 1.8% medziročne.

Začaté stavby domov tiež mierne potešili, keď vyšli na 208,000 (ročná báza) verzus 213,600 naposledy a 205,000 odhady. Kanadský dolár po dátach posilnil o cca 70 pips, ale polovicu zisku odovzdal v následnej korekcii.

Reakcia páru USDCAD na dáta z Kanadského trhu práce

USDCAD

Z iných noviniek stále na trhu pretrváva negatívny sentiment po správach od Kudlowa o tom, že Trump a Xi sa pravdepodobne ani nestretnú do konca februára, čo by mohlo znamenať, že nová obchodná dohoda naozaj tak skoro nebude. Akciový index SP500 vzrástol takmer o 20% za posledných pár týždňov a už to naozaj vyzeralo, že je zrelý na korekciu, čo sa nakoniec aj potvrdzuje v posledných dňoch.

Dolárový index bol v miernom pluse aj napriek tomu, že výnosy amerických dlhopisov prudko klesali. Ropa sa obchodovala v zisku pol percenta okolo 52.85 USD pre WTI benchmark a zlato bolo tiež takmer pol percenta vyššie pri 1,315 USD.

Štítky:

Tieto správy, komentáre a analýzy slúžia výhradne ako nástroj na vzdelávanie a nemožno ich považovať za investičné rady. Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. 

Komentáre