Sentiment na trhu sa vylepšuje po výsledkoch Citigroup

Akcie Citigroup rastú aj po slabých číslach

Americké akciové trhy otvorili výrazne nižšie v pondelok a SP500 index bol v strate cca pol percenta počas dopoludnia, pričom sa investori sústredili na výsledky Americkej banky Citigroup.

Tá reportovala upravené EPS (zisk na akciu) na úrovni 1.61 USD, pričom tento výsledok bol už upravený o zníženú daň v USA. Trh bol nastavený na výsledok 1.55 USD zisk na akciu. Efektívna daňová povinnosť pre banku vo štvrtom kvartáli poklesla na 19%, čo je výrazne nižšie ako 25% pred rokom.

To bolo jediné pozitívum, pretože príjmy za štvrtý kvartál skončili na 17.1 mld. USD, čo je na ročnej báze o 2% nižšie a nestačili na odhady 17.6 mld. USD. Jedná sa o dvojročné minimum pre štvrtý kvartál a zapríčinil to hlavne prepad záujmu o obchodovanie cez banku s dlhopismi. Príjmy z tejto divízie poklesli o 39% a skončili na 1.94 mld. USD verzus konsenzus 2.23 mld. USD. To je najhorší výsledok pre dlhopisový trading v banke od roku 2011 a najslabší výsledok za šéfovania CEO Michaela Corbeta.

Akcie banky však vyskočili nahor, aj napriek slabým príjmom, a obchodovali sa v zisku 2.5% počas Americkej seansy, čo potlačilo nahor aj celý sudindex XLF. Index SP500 vďaka tomu poskočil o 10 bodov a znížil dennú stratu na polovicu.

Výnosy na amerických dlhopisoch znova klesali, pričom Americký dolár sa obchodoval do strany a komodity boli zmiešane – ropa v strate pol percenta, zlato v zisku 0.3%.

Tieto správy, komentáre a analýzy slúžia výhradne ako nástroj na vzdelávanie a nemožno ich považovať za investičné rady. Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. 

Komentáre