Sentiment sa pokazil, akcie a ropa klesajú

Investori vyberajú zisky z poslednej rally na akciách

Akciám sa v utorok nedarilo a investori vybrali časť ziskov z poslednej silnej rally, ktorá vyniesla index SP500 až o 15% vyššie z decembrových miním, len za posledné tri týždne. Index SP500 bol v utorok v strate cca pol percenta a prepadol pod level 2,650 USD.

Ropa tiež strácala a počas Americkej seansy skorigovala nižšie až o viac než 2%. Stále však zostáva v rastovom trende, keďže je vyššie o viac než 20% z decembrových miním. Pokiaľ cena zostáva nad psychologickou hladinou 50 USD, výhľad stále vyzerá byť rastový.

Vzhľadom na shutdown Americkej vlády v USA, ktorý trvá už niekoľko týždňov, americké ministerstvá nezverejňujú niektoré dôležité makrodáta. Investori preto začínajú mierne započítavať do cien aj možnosť recesie v najbližších kvartáloch, aj keď Americká ekonomika má ešte od tohto bodu ďaleko.

Dlhopisy zostávajú aj naďalej nakupované a v utorok cena rástla, pričom krivka bola v strate cca 1% po celej dobe splatnosti.

Americká bankovka sa obchoduje bez výraznejšej zmeny, aj kvôli nedostatku makrodát, preto jej nemá čo určiť smer. Posledný impulz dolárového indexu nad 100-dňový kĺzavý priemer ale môže naznačovať, že býky by sa mohli znova nadýchnuť a poslať index ku silnej rezistencii pri úrovni 96.00.

Štítky:

Tieto správy, komentáre a analýzy slúžia výhradne ako nástroj na vzdelávanie a nemožno ich považovať za investičné rady. Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. 

Komentáre