USDJPY indikuje pokles US akcií na nové minimá

Americké akcie bránia denný zisk, no USDJPY pár naznačuje prepad

Pár USDJPY pokračuje vo výpredaji a padá na nové swingové minimá, keď sa obchoduje nižšie o takmer pol percenta počas Americkej seansy v pondelok popoludní. Cena už klesla pod psychologickú hladinu 110 a tým pádom sa môže otvoriť priestor na výraznejší prepad.

USDJPY aktuálne testuje silnejší support augustových miním okolo 109.70/80 a jeho prelomením by sa potvrdil medvedí trend s potenciálom k 109.00.

Americké akciu zvyknú bývať veľmi dobre korelované práve s USDJPY párom a buď rastú spolu, alebo spolu padajú. Dokumentuje to aj prepad USDJPY páru z 114.00 pod 110.00 počas posledného výpredaja na akciovom trhu.

USDJPY forex 31.12.2018

Práve pondelkový prepad na FX páre nie je zatiaľ potvrdený akciami a tie zostávajú v intradennom pluse. Investori by preto mohli začať buď nakupovať USDJPY pár, alebo predávať americké akcie.

Padajúci dolár si vychutnáva zlato, ktoré zostáva na polročných maximách okolo 1280.00 USD, aj keď sa už dostáva do prekúpeného pásma, čo môže viesť ku korekcii posledných ziskov.

Do konca roka 2018 zostáva už len pár hodín a zatiaľ to vyzerá tak, že americké akcie zakončia tento mesiac najväčším poklesom za niekoľko dekád.

Štítky:

Tieto správy, komentáre a analýzy slúžia výhradne ako nástroj na vzdelávanie a nemožno ich považovať za investičné rady. Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. 

Komentáre